Меню Закрити

Жінка, що творить майбутнє

Незабаром, вже дуже-дуже скоро, відбудеться незвичайна і дужа важлива подія для сімей, що очікують на появу немовляти, чи вже тримають на руках своє маленьке щастячко. А, може, їх щастя вже саме бігає. І, можливо, вже зовсім не маленьке, але колись вигодуване грудьми. 2 серпня у парку імені Тараса Шевченка відбудеться урочисте свято, приурочене Всесвітньому тижню грудного вигодовування. Ця подія проходить вже 22-й рік у 170 країнах світу у перший тиждень серпня. Мені здається, що час її проведення є дуже символічним. «Я п’ю тебе, сонце, твій теплий зцілющий напій, п’ю, як дитина молоко з матерніх грудей, так само теплих і дорогих» – написав колись Михайло Коцюбинський у своєму «Intermezzo».

Так влучно, виразно й глибоко змалювавши відносини матері і немовляти та й саме життя. Отже, у серпні, коли цілюще сонце дає стільки світла і тепла, по всій планеті люди говорять про грудне вигодовування. Про те, що для людини – є основою життя, основою здоров’я фізичного та психологічного, основою нашого майбутнього.

Ми сучасні жінки. Нас вже не потрібно переконувати у користі ГВ. Проте дуже часто ми не вміємо відстояти своє бажання годувати грудьми, коли нам пропонують пляшечку. Ми знаємо, що дитинку потрібно прикладати до грудей, та, на жаль, не знаємо як. Ми дослухаємося до мільйонів порад, що лунають із телевізора, мережі інтернет, наших досвідчених подруг, лікарів та всезнаючих бабусь, але тільки не до свого материнського серця. До споконвічної, простої, як саме життя, материнської мудрості, що виринає з незнаних глибин і наполегливо просить дослухатись до неї. Ми неймовірно боїмося бути поганими мамами, ми боїмося повірити своєму тілу, що воно здатне народити й вигодувати найдорожче, що є у нашому житті. Ми так часто йдемо проти своїх інстинктів у пологах і материнстві, що ненормальні речі стають нормою в нашому суспільстві, в якому протягом багатьох десятиліть головною метою людини було виживання (саме виживання!), а не життя. І яка різниця якою ціною. Яка різниця, що при цьому відчуватиме жінка, що відчуватиме маленька людина у неї на руках, головне, що всі живі і здорові (проте про «здорові» – це ще велике питання).

Ми – сучасні жінки, ми – доньки, тих, хто нечасто догодовував грудьми і до трьох місяців. Ми ті, то народилися у радянських пологових будинках. Ми ті, кого не привчали до рук. Ми ті, хто годувався за суворим режимом, і ми знаємо… Глибоко всередині кожна з нас знає, що наші діти заслуговують іншого. Просто через ряд причин ми не знаємо, як цього досягти. І скільки болю, розчарування і суму подеколи, і скільки невимовної радості, сили і щирої материнської гордості за своє немовля віднаходимо у грудному вигодовуванні…

Найбільш незахищена та найбільш сильна у суспільстві – це жінка, що тільки-но народила. Вона має владу над майбутнім. Вона формує з перших хвилин нову людину. І як же вона потребує підтримки, розуміння і знання, що зможе допомогти їй у її священній праці.

Про це буде говорити весь світ у перший тиждень теплого і сонячного серпня. Про це будемо говорити і ми… І повірте, це варто почути!

Жінка годує малюка на природі

В коментарях Ви можете залишати Ваші запитання про ГВ. Наш консультант Любов Плахотник відповість кожному.


Також цікаво дізнатись:

© 2018 Лелеченя.Info. Усі права захищені. Використання матеріалів порталу лише за умови посилання на «Лелеченя.Info».