Збираючись у мандрівку в теплі краї, коли вдома холодно, ми стикнулися з кількома нюансами.

Гардероб. Перш за все, з літніх речей, у котрих дефілювала Вірляна влітку, вона здебільшого виросла. Довелося шукати в “літньому” пакеті речей ті, що ще могли підійти. Речей знайшлося немало. Більше того, виявилося, що серед них є багато таких, яких ми не встигли одягти жодного разу, бо речі були великуваті, а на наступне літо могли б бути й замалі. Тож зимова подорож якраз дозволила скористатися великим гардеробом маленької дівчинки.

Жінка з дитиною на піскуНа півтора місяці ми взяли 4 платтячка, 6-8 футболок, 2 пари тоненьких штанців, 4 піжамних цілісних костюмчики (у них Вірлі була в літаку), кілька легеньких маєчок, простих трусиків, щоб не паритися у підгузку цілодобово, маленькі шкарпетки на холодні вечори, шапочку на зав’язках. Не взяли плащика-дощовика – і про це дуже пошкодували, адже дощ заставав нас не раз. І хоча він тут теплий, тропічний, все ж якась вітрівка стала б у нагоді.

Крім того, необхідно було купити панамку, поля котрої закривали б обличчя від безжальних сонячних променів. У кількох відвіданих магазинах серед зимового асортименту, звісно, не знайшлося літньої панамки, але в одному з них нелінивий консультат пішла у “закрома” і знайшла нам гарненьку дитячу панамку, яку ми й взяли із собою.

Дитинка в панамці на ліжку Креми для тіла. Не менш важливим елементом “вбрання” для ніжної дитячої шкіри є крем від сонця, його я купила в найближчій аптеці і це теж були літні залишки, бо крем був один і тільки для обличчя, я взяла його для всього тіла. Не забувайте: захист для грудного малюка потрібно обирати якнайнадійніший. Я вибрала із фільтром захисту 50+. Також я взяла із собою різні креми для тіла, під підгузок і т.д., але вони не знадобилися, тут висока вологість і шкіра почувається прекрасно.

Засоби гігієни. Звичайно, довелося брати звичні і зручні підгузки. Це рішення було правильним, бо підгузки на Шрі Ланці виявилися дорожчими, ніж в Україні. Тому брати треба стільки, скільки дозволяє провезти багаж, щоб вистачило на період перебування. Серед зручностей нам знадобилися і одноразові пеленки, у спеку на пляжі донька спала на них без памперса!

Маля на маминих колінкахЗасіб пересування. Багато мам і татусів хвилюються, як вони будуть пересуватися з малюком на відпочинку. Нас це питання теж бентежило і ми довго вагалися: брати чи не брати візочок? Вирішили не брати, натомість взяли 2 рюкзаки: один ерго на зав’язках, але зі зручною посадкою і поясом, а інший – звичайний, але на застібках, що робить його зручним і швидким для батьків. Оскільки ми з малюком летіли самі, то я користувалася в дорозі тим, що із застібками, а коли приїхав чоловік, він допомагав мені зав’язувати інший.

Щодо візочків: бачили ми багато сімей із візками на Шрі Ланці, але зрозуміли, що це страшенно незручно, адже звичних у нашому розумінні тротуарів тут нема, трафік транспорту дуже інтенсивний, і ви постійно мусите притискатися до краю дороги, щоб вас раптом не зачепив пролітаючий на шаленій швидкості тук-тук або автобус. Там, де не їздить транспорт – погані стежки або пляж із піском – теж не розслабишся. Тому рюкзак – це найоптимальніший транспорт для дитини і її безпеки.Мама і доця на природі

Їжа. У свої 7 місяців Вірлі все ще вперто не хотіла знайомитися з дорослою їжею і відверталася від кожної ложки запропонованого. Ми пробували різне, навіть складно сказати, чого ми тільки не давали і як не хитрували, та все марно. Але годувати дитину треба і ми взяли з собою пароварку-блендер. Дитячого харчування в пляшечках тут вкрай мало і воно досить дороге (наприклад, 3-4$ за маленьку баночку з перетертим бананом), тому краще готувати вдома, а натуральних продуктів тут багато.

Розваги. Ну і останнє, ми взяли улюблені іграшки Вірлі, це допомогло малюкові почувати себе у новому місці як вдома.


Також цікаво дізнатись: