Є безліч варіантів поїхати у мандрівку з малечею: можна взяти туристичну путівку до готелю з харчуванням і тоді подорож буде безтурботною і безхмарною. Але якщо десь глибоко у душі мами причаївся маленький волоцюга, то про таке доведеться забути.

Опинившись на Шрі-Ланці один на один з 7-місячною Вірляною, ми були змушені шукати житло, де нам з приїздом чоловіка можна буде розслабитися ще на місяць. На все про все у нас був всього лише тиждень, і ми оселилися у невеличкому будинку, точніше, ми з малюком зайняли другий поверх жилого будиночку місцевої сім’ї. Другий поверх на дві спальні, кухню, санвузол і прекрасну терасу обладнали спеціально для туристів. Коштувало все це добро у курортному містечку Хіккадува всього 2000 рупій (1$ = 140 рупій). Зауважу, наше житло було – у 5-ти хвилинах від моря.

Правда мінус в тому, що в спальнях не було кондиціонерів, а спека і вологість зашкалювали. Для мене, як досвіченої мандрами мами, волога спека – це нормальне явище в Азії, але малюк з першого дня почав погано спати, проходила адаптація, тож я вирішила, що краще пошукати житло з кондиціонером. До того ж, чоловік погано переносить спекотну погоду, і нам хотілося створити домашній комфортний затишок навіть далеко від рідного дому.

Оголошення про оренду вілли

Якщо шукати будинок самотужки – орієнтуйтесь на такі написи

Огляди будинків у Хіккадуві не приносили бажаного результату. З донькою на руках ходити від будинку до будинку дуже важко, їй завжди хочеться пити, їсти та й зрештою – просто уваги. Але на 4-й день нам все ж довелося переїхати. У господарів будинку на першому поверсі жив собака, який любив підніматися до нас на терасу і, судячи з усього, приніс із собою трохи бліх. Ці створіння дуже полюбили дитячу шкіру і покусали Вірлі з ніг до голови. Тому я екстренно зібрала речі і переїхала у віллу з кондиціонером по сусідству. Таке житло у, так званий, високий сезон (перед і післяноворічний період) коштує 50$/день за кімнату з кондиціонером, санвузлом і міні-кухнею. Ми з Вірляною домовилися за 5000 рупій (приблизно 35$). Але і в цьому будинку на нас чекали неприємності: після переїздуя помітила, що із мого гаманця зникло близько 160$, місцеві рупії ніхто не чіпав, мабуть, щоб не одразу помітила втрату.

Вказівник на віллу

Деякі вілли мають вказівники ще з дороги

Зрештою, після приїзду чоловіка пошуки вийшли на новий рівень швидкості: ми почали шукати нове житло на сусідньому курорті Унаватуна. Тут живописна природа і безпечніше для купання з малюками. На узбережжі майже все житло було заброньоване, адже на носі Новий рік, тому ми піднялися вглибину села, в джунглі і оглядали гарненькі будиночки там. Ціни стартували від 700$ на місяць за дві спальні з кондиціонерами.

Популярна, дорога вілла на узбережжі

Це дорога вілла, неподалік від моря,такі здебільшого здають подобово

Ми дивилися будинки за 800, 1000, 1200 і зупинилися на гарненькому варіанті, який сторгували за 620$ плюс всі рахунки (світло, газ, інтернет і.т.д.). Ми зняли цей будинок, коли виїхали з вілли у Хіккадуві і вже фактично сиділи на запакованих валізах у місцевому таксі – тук туку. Житло треба було знайти, адже ночувати з речами і дитиною на пляжі – не найкраща перспектива. За день до цього ми знайшли номер у гест-хаусі (житло, дещо простіше за звичний готель) з видом на море.

Популярна вілла

Популярна в Унаватуні “Біла вілла”, власник якої – німець

Номер був невеличким, кондиціонер обіцяли поставити всього за кілька днів і просили за це 700$/місяць. У цьому ж гесті були сімейні номери з додатковим дитячим ліжком за 1200. Ми кілька днів шукали і були вже майже у відчаї, тому ледь не взяли там кімнату. Але щасливий збіг дозволив нам знайти будиночок за нашими потребами і за прийнятною ціною.

Подвір'я "дешевої" вілли - гостьовий будинок

Гостьовий будинок в Унаватуні – дешевий варіант

У нашому будинку була тепла вода (що нечасто зустрічається в азіатських будинках), пральна машина, кухня з газовою плитою, вай фай, згадані вище два кондиціонери у кожній спальні, холодильник. Крім спалень у Sonne Unawatuna House є великий хол, їдальня з гарним дерев’яним столом і кріслами, кухня, спільний санвузол і невеликий двір з пальмами. Щодня ми спускалися з джунглів на пляж. А коли було дуже спекотно, ми піднімалися на тук туку. Підйом коштував нам 1$ і дарував мандрівні пригоди малюкові. Та й батькам, куди правду подіти?)))


 

Також цікаво дізнатись: