Бажання бачити помилки – саме так можна назвати підхід вчителів та вихователів до учнів, судячи з того, ЩО САМЕ вони виділяють у зошитах школярів.

Ви звертали увагу на те, що червоним кольором обмальовують та підкреслюють саме помилки? Їм надається центральне місце, для них обрали найяскравішу пасту. Мова не про те, щоб лаяти освітню систему – адже поки ми, дорослі, це робимо, діти зростають без нашої моральної підтримки.

Впевнено можу Вам сказати – змінюється ставлення до успіхів та помилок. На підготовчих заняттях та вдома, коли Ви пишете зі своїми непосидючими монстриками – лишіть у спокої червону пасту чи фломастер! Беріть кулькову ручку із зеленим стержнем і підкреслюйте та щедро обводьте саме те, що виходить добре!

Важливо: Звертайте увагу дитини на те, що їй вдається. Навіть якщо решта вихователів чинитимуть інакше. Хваліть та пишайтеся успіхами вашої дитини!

Обов’язково запитуйте про те, з яким настроєм дитина виконувала завдання, покажіть таким чином, що настрій багато чого змінює. Йдеться не про те, щоб дитина робила ВСЕ за похвалу – просто допоможіть їй сфокусуватись на успіхах, а не на помилках.

Ваше маля виросте і буде бачити у цьому світі не мінуси а плюси. Не червоні знаки постійної заборони скрізь (навіть там, де їх немає, адже ми навчені їх передбачати), а зелені, ті, що не обмежують нас у наших планах, у вірі в себе та свої сили.


Також цікаво дізнатись: