Яйце-Райце – одна із найвідоміших українських казок, яка доводить і нам сьогоднішнім, що яйце – символ повної гармонії та життя.

Форма яйця і сьогодні викликає захоплення. Навіть тендітна шкаралупа завдяки такій обтічній формі менше піддається руйнуванню при тиску. Дослідники довели, що яйце може витримати тиск до 10 кілограмів уздовж поздовжньої осі, і в п’ять разів менший тиск у поперечному напрямку.

Жовток – зародок майбутнього організму, містить необхідні жири і поживні речовини. Білок служить для формування тканин організму. У ньому є всі амінокислоти, особливо цінні – так звані незамінні.

Білок яйця, з-поміж усіх інших білків, найкраще засвоюється організмом. Лізоцим, що міститься в білці, знищує гнильні мікроорганізми.

Яйце для здоров’я саме те

Варене яйце

Хто регулярно їсть яйця – убезпечуються від серцево-судинних захворювань. Вітаміни, що містяться в цьому продукті, значно зменшують ризик розвитку ракових захворювань. До його складу також входять мінерали – залізо і фосфор, саме тому ваші нігті, волосся, зуби і шкіра будуть справді здоровими. Також, яйця є джерелом йоду, який допомагає регулювати роботу щитовидної залози. Оберігають від анемії (недокрів’я), хвороби  Альцгеймера  та старечого недоумства.

Кожна вагітна повинна ввести свій раціон яйця, адже вони багаті на холін, який допомагає розвитку клітин мозку плода.

Яйця допомагають худнути

В одному звичайному курячому яйці приблизно 68 калорій і багато протеїну, який прискорює обмін речовин на 30-50%. При цьому варто їсти саме варені яйця.

Яйця з очинятками

Багато людей не їдять яйця, боячись холестерину. Знайте – 1-2 яйця в день не завдадуть жодної шкоди. Так, вчені з Гарварду протягом 14 років спостерігали за станом здоров’я 120 000 осіб. Виявилося, що у тих, хто з’їдав від 7 до 14 яєць на тиждень, інфаркти та інсульти траплялися не частіше, ніж у тих, хто смакував лишень одним яйцем на тиждень.

Яйця справді підвищують рівень холестерину в крові, але у незначній мірі, оскільки шкода від холестерину компенсується за рахунок корисних поживних речовин, які присутні в яйцях.

Не забуваймо, що холестерин вкрай необхідний для організму: він зменшує проникність мембран клітин для вірусів, служить матеріалом для синтезу гормонів, у тому числі, статевих, є джерелом для утворення вітаміну D у шкірі.

Яйця в мисці

Корисно: якщо хочете визначити свіжість яйця – опустіть його у воду. Нещодавно знесене, свіже яйце – потоне, а якщо йому більше двох тижнів, то яйце спливе на поверхню.

Для того, щоб отримати яйце « всмятку », його після закипання потрібно варити 2-3 хвилини на середньому вогні, “в мішечок” – 4-5 хв. , «на круто » – 6-7 хв.


Також цікаво дізнатись: