Частина 1

Друзі часто запитують мене, які дитячі книги я купую Варварі, та які історії цікаві дітям її віку (3+). Після штурму книжкових крамниць та ярмарків я часто роблю для них фотознімки щойно придбаних книжок. Тож у наступних кількох постах познайомлю Вас із частиною нашої дитячої книжкової полички.

Стопка дитячих книг - Леленченя.Info

Номер один для мене – це історії про кота Фіндуса і дідуня Петсона, написані шведським письменником Свеном Нордквістом. Українською їх надрукувало видавництво «Богдан».

Книги "Про кота Фіндуса і дідуня Петсона" - Лелеченя.Info

Всього у серії 8 дотепних історій про кота і дідуня. Останні тижні ми з Варкою «підсіли» на «Полювання на лиса». А ще дуже любимо «Різдво у Петсона».

Герої Свена Нордквіста підкуповують своєю простотою і справжністю. Вони печуть торти, вимазують штани у яйцях, підвертають ноги, сумують, ідуть на рибалку, п’ють каву, поринають у спогади і шукають загублені речі. Кожну ілюстрацію можна роздивлятись годинами.

Герої Свена Нордквіста - Лелеченя.Info

Певний період ця книга була тією, яку ми читали щодня і щовечора. Перед сном і просто так. Ми тягали її в усі поїздки і, здається, вивчили напам’ять. Далі невеличкі оповідання про мишенят Мануеля і Діді Ервіна Мозера просто таки заполонили уяву Варки. Мені особисто у цій книжці найбільше імпонують малюнки, які є на кожній сторінці. І ще вабить та доброта, якою просякнуті усі пригоди маленьких героїв.

Тож зрозуміло, коли я побачила «Фантастичні історії на добраніч» від уже улюбленого Ервіна Мозера – пройти повз просто не змогла. Тут є історії не лише про мишей, а й про вигаданих тварин, галактики і країни. Разом з тим, кожна розповідь неодмінно веде до якоїсь чіткої істини. Над кожною казкою хочеться міркувати і читати ще і ще.

А за цією книжкою якийсь час ганялось чимало книголюбів, тож «Основи» її перевидали. Ця «Абетка» може бути як частиною дорослої бібліотеки, так і виконувати свою функцію: вчити букви і знайомити дитину з шедеврами мистецтва. Ілюстраціями до арт-буку слугують фотографії картин з національного музею східного та західного мистецтва Богдана та Варвари Ханенків.

Емілія Дзюбак та її «Рік у лісі» це теж книжка для всієї родини. Видання без слів, яке ілюструє життя звірів, пташок, риб і комах протягом 12 місяців. Класна нагода спостерігати і вчити пори року.

Книжка «Соня, яка не може заснути» теж у моїх і Варчиних фаворитах. Зрозуміла і лаконічна історія щедро прикрашена красивими малюнками.

«Моя перша тисяча англійських слів» це теж у певному сенсі віммельбух, як і «Рік у лісі». Тут є картинки, на яких дитина шукає предмети, речі, людей. У пошуках можна називати все це англійською і виходить таке ненав’язливе навчання. Варя щоразу просить «почитай цю книжку», і ми знову й знову вигадуємо нові історії, розглядаючи давно відомі картинки.

Книга «Моя перша тисяча англійських слів» - Лелеченя.Info

Насамкінець будуть і «Карти». Це видання ми давно придбали і гортаємо досить часто. Думаю, воно надовго оселилось на Варчиній поличці. Ми роздивляємось країни. Вчимо, де живуть родичі та друзі. Варвара дуже любить показувати де мешкають її подружка, хресна мама, прадідусь і наша родина. Іноді розпитує про якусь країну, видивляється знайому їжу і предмети, перепитує. Словом, «Карти» – це ще один must have як для дітей так і для дорослих.

Книга «Карти» - Лелеченя.Info

Далі буде…


Також цікаво дізнатись: