На третьому місяці вагітності багато жінок відчувають перепади настрою, подібні до тих як в передменструальний період – дратівливість, занепокоєння або непояснену тривожність, плаксивість.

Причина – гормональні зміни у Вашому організмі.

Проте, не варто звинувачувати жінку у надлишковій емоційності. Часті зміни настрою лише сигналізують про формування клітин головного мозку маляти. Тому майбутнім татусям потрібно із розумінням поставитись до емоційних змін у настрої дружини. Вашому малюку потрібно набути досвіду різноманітних емоцій і “бачити” навколишній світ у всіх його проявах – радостях і печалях.

Психологи вважають, що в період вагітності жінка дивиться на світ очима дитини: дитя саме ідказує мамі, яку інформацію бажає одержати в цей момент для найкращого розвитку. Дитячі книжечки і пісеньки, раптове зацікавлення цирком і мультфільмами – це не інфантильність і регрес, це задоволення потреб маляти.

Яким би не був настрій майбутньої мами – їй необхідно вчасно навідуватись до жіночої консультації, де щоразу у неї виміряють тиск, зважать і перевірять результати загального аналізу крові, сечі та інші.

Сімейна пара на прийомі у лікаря

В особливу зону ризику потрапляють жінки, у яких спостерігається негативний резус крові, а у їхніх чоловіків резус позитивний. У такому разі може виникнути “резус конфлікт”.

Щомісяця жінка повинна здавати кров на антитіла та гемолізини, а у третьому триместрі – щодва тижні. Таким чином лікар відслідковує можливість появи резус-конфлікту.

На 11-13 тижні вагітній також варто здати так званий “подвійний”, а на 15-18 тижні “потрійний” скринінг. За їхніми результатами лікар може діагностувати можливі відхилення у розвитку плода.

Звичайним явищем при вагітності є збільшення маси тіла майбутньої матері. Та, зважте, що і за цим потрібно уважно спостерігати. Адже ваша швидка і значна прибавка в масі – буде для вас проблемою при виношуванні та при пологах.

Дівчина тримає вазу з фруктами

Варто відмовитись від жирної, копченої, смаженої їжі. Солодощі і вироби з борошна також варто обмежити. Поповнюйте свій раціон фруктами, овочами, морепродуктами. Не зловживайте гострими приправами, сіллю та перцем.

Часто вагітні жінки відчувають неприємні потягування з обох сторін живота або внизу живота. Якщо ці болі виникають постійно, викликають дискомфорт, супроводжуються кров`янистими виділеннями – обов`язково терміново звертайтесь до лікаря. Це передвісники загрози.

При відчутті напруги живота постарайтесь розслабитись і глибоко дихайте, при цьому намагайтесь розслабити м’язи обличчя – особливо рот. Адже вважається, що рот і горло енергетично пов’язані з маткою.

Що ж на третьому місяці відбувається із вашим малюком?

Ембріон третій місяць

У цей час плацента бере на себе провідну роль у виробленні гормонів, необхідних для підтримки вагітності. Триває розвиток головного мозку. Починається утворення райдужки.

У малюка вже активно працює мозок, який виробляє до 250 000 нейронів у хвилину! У хлопчиків в яєчках вже виробляється тестостерон – чоловічий гормон. Активно закладаються молочні зубки.

Кишківник плоду вкладається в черевну порожнину, у ньому формуються ворсинки, що відіграють важливу роль у перетравлюванні їжі. Підшлункова залоза Вашого маляти вже виробляє інсулін. Малюк виділяє сечу в навколоплідні води. Він також “тренується” в диханні, втягуючи навколоплідні води в легені і виштовхуючи їх назад.

На третьому місяці плід важить приблизно 30 грамів. А його довжина тепер – 10-12 см.

Попереду ще 6 місяців, за цей час ваш малюк підросте, набереться сил – підготується до зустрічі із Вами.


Також цікаво дізнатись: