На 6-му місяці вагітності ви можете відчути так звані скорочення Брекстона Хікса. Простіше кажучи, іноді, поклавши руку на живіт, можете відчути незвичні м’язові скорочення. Не хвилюйтеся – це всього лише м’язи матки, які випробовують свої сили.

Печія ще одна можлива проблема вагітної жінки. Щоб її не спровокувати – уникайте нахилів. Після прийому їжі постійте або посидіть, але одразу не лягайте. Уникайте жирних страв, відмовтесь від гострих соусів і приправ, кислих ягід і фруктів, овочів із грубою клітковиною – білокачанної капусти, редиски, редьки, цибулі, а також чорного хліба, шоколаду, газованих напоїв, гарячих чаю і кави.

Подружжя на галявині Не забувайте, що у вашому стані потрібно уникати набряків. Їх провокує погана робота нирок, надлишок рідини в організмі. Саме тому варто зменшити споживання солі та взагалі солоних продуктів.

Невеликі набряки ніг (в області кісточок і стоп) прийнято вважати природними. Як правило, вони з’являються під вечір і повністю зникають після нічного сну.

Ознаки пізнього токсикозу, або гестозу: зазвичай опухають пальці рук, а ноги роздуваються так, що ви вже не можете застебнути чоботи, змінюється обличчя, помітні «мішки» під очима. Також тривожною ознакою є затримка води на ранніх термінах.

Вагітна жінка в позі лотоса медитує на підлозіАби не набирати зайвої води – регулярно займайтесь зарядкою і не уникайте фізичних вправ, дозволених вашим лікарем. Уникайте тривалого перебування на спеці. Корисно щодня лежати з піднятими ногами хоча б по 15 хвилин і робити масаж стоп. Також відтоку рідини сприяють ножні ванночки з морською сіллю температури тіла.

Якщо ви працюєте, вам потрібно дотримуватись основних правил:

  • щогодини робіть 10-хвилинні перерви. Прогуляйтесь на свіжому повітрі
  • якщо у вас сидяча робота, візьміть для себе маленьку подушечку, яку ви можете підкласти під поясницю
  • під час роботи за комп`ютером кожні 45 хвилин відволікайтесь від екрану на інші 15 хвилин
  • частіше провітрюйте кабінет, в якому працюєте
  • і основне – уникайте будь-яких стресів та хвилювань.

Молода вагітна жінка сидить на колінах на травіЖивіт росте швидкими темпами, тому центр ваги поступово зміщується, збільшується навантаження на спину. Тому, якщо приходиться довго стояти – переминайтесь із ноги на ногу, не ходіть на високих підборах. Коли сидите – не закидайте ногу на ногу. Це може спровокувати варикоз. Ще один секрет профілактики венозного розширення вен – піші прогулянки. Прогулянка на свіжому повітрі ще й покращує надходження кисню до вашого малюка.

Тривимірний фотознімок розвиненого ембріона дитиниВаш малюк уже не такий, як місяць тому. Він постійно вдосконалюється. Його нігті практично повністю сформовані. Волоссячко темніє. У кишківнику з’являється перший кал, так званий меконій.

Дитина заковтує невелику кількість навколишньої рідини. Це може провокувати гикавку. Не хвилюйтесь, це не призводить до дискомфорту малюка. Волога і цукор, які потрапляють із амніотичних вод – є ще одним важливим джерелом харчування.

Завдяки пігментації шкіри ручки дитини мають рожево-червоний колір. Ще недавно маля просто запихало в рот великий палець руки, але зараз вже смокче його по-справжньому.

Ваш малюк чує все, що відбувається усередині й навколо вас. Частково він міг це робити й раніше, але тепер це відчуття у нього розвинуте досконаліше. Тому частіше спілкуйтесь із ним, разом із батьком читайте вголос казки, цікаві оповідання та слухайте хорошу музику. Зокрема – Моцарта й Вівальді, Чайковського й Штрауса. Таким чином ви уже формуєте інтелектуальний розвиток вашої дитини.


Також цікаво дізнатись: