Вагітність починає свій відлік від першого дня останніх місячних жінки. Проте, звичайно, про справжню вагітність у цей термін ще не йдеться, оскільки у Вас – чергова менструальна кровотеча. Однак, хочете Ви цього чи ні – організм почав готуватися до можливого материнства.

Уже зараз Ваша центральна нервова система активно перебудовує гормональний фон. Мета перебудови – поступово підготувати одну з 300 000 (!) Ваших яйцеклітин до запліднення. На це йде в середньому близько двох тижнів. Тому лікарі вважають цей тиждень першим: адже прообраз Вашої майбутньої дитини формується саме зараз!

Якщо ви плануєте завагітніти – максимально оздоровте свій спосіб життя – від алкоголю і тютюну потрібно відмовитись. Врахуйте, що для плоду шкідливе навіть пасивне паління.
І обов`язково перед тим, як плануєте вагітність, обстежтесь на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Дуже обережно потрібно поставитися до рентгенологічних досліджень.
Уже зараз обмежте вживання міцної кави і чаю, а також постарайтеся не зловживати шоколадом і солодкими газованими напоями. Будь-які ліки, призначені Вам лікарем, необхідно обговорити з ним, яким може бути їхній вплив на яйцеклітини і зародок.

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити “лідера”. Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташовується в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це – підготовка до овуляції.

Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч із сперматозоїдом. А на місці колишнього граафового пухирця з’являється спеціальне утворення – жовте тіло.
На цьому тижні вирішиться найосновніше питання – бути чи не бути вагітності? У Вас відбулася овуляція і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення.

Саме час для зустрічі із сперматозоїдами! Якщо така зустріч пройшла вдало – можете привітати себе з вагітністю.

Гамети чоловіка і жінки перед взаємодією

Наприкінці цього тижня відбудеться впровадження (імплантація) плодового яйця в стінку Вашої матки. У деяких жінок це супроводжується мікрокровотечею, що не становить значних проблем.

Якщо у Вас з’явилися дратівливість, яку важко пояснити, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків – отже, жовте тіло у Вашому яєчнику працює. Тож Ви – вагітні.
Однак, не забувайте, що подібні зміни в самопочутті можуть з’явитися і незадовго до чергової менструації.

Вагітність це чи ні? На щастя, є спосіб відповісти на це питання.
На цьому тижні у Вашому організмі з’являється новий гормон – хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Провести в домашніх умовах такий тест неважко, досить тільки дотримуватись інструкцій, які додаються до тесту. І якщо тест виявився позитивним – то, швидше за все, Ви – вагітні.
Але робити цей тест краще все-таки, коли уже спостерігається затримка.

Тест на вагітність

Якщо ви зробили усе, як потрібно, і побачили на тесті позитивну відповідь – вітаємо. Ви – вагітні. Проте саме звернення до лікаря-гінеколога може підтвердити ваше припущення. Лікар перевірить, чи це не позаматкова вагітність.

До тих змін у самопочутті, які вже з’явилися, можуть додатися нові: головний біль, прискорене сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота і навіть блювота. Ви можете виявити в себе непереборну тягу до соленого чи маринадів. Всі ці явища – ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина – триваюча у Вашому організмі гормональна перебудова

Якщо зранку нудить – варто поснідати, не встаючи з ліжка, наприклад, крекерами. Їсти протягом дня потрібно часто, але не багато. Експериментуйте з різними продуктами – цілком можливо, що сухарики, а, можливо, родзинки або крабові чіпси будуть зменшувати нудоту.

Не забувайте про рідину – її Ви можете одержувати із соками, фруктами або овочами, і ніщо не замінить вам води. Особливо це важливо, якщо у вагітної блювота, оскільки при цьому організм втрачає рідину.

Більше відпочивайте. Лягайте раніше й вставайте пізніше. Намагайтесь не перевантажувати себе протягом дня, і особливо – зранку.

Якщо Ви усе це перечитали, і не помічали за собою таких ознак – Ви щасливиця. Спокійно насолоджуйтесь чудовим станом.

Що ж у цей час відбувається із вашим малюком? У цей період лікарі називають його ембріоном.

Зародок

Протягом першого місяця вагітності – з’являються зачатки печінки й підшлункової залози. Починається закладка верхніх дихальних шляхів – гортані та трахеї. Відбувається часткове зімкнення (закриття) нервової трубки (поки що тільки в середніх її відділах).

Серце вашого маляти уже б’ється! При використанні хорошого ультразвукового сканера можна вловити скорочення малесенького серденька, що тріпочеться в тілі довжиною всього 5 – 7 міліметрів!

Крім того, з’являються зачатки ручок і ніжок, починається формування окремих частин внутрішнього вуха.

Вагітність – новий етап у вашому житті. Тепер від вашого способу життя залежить здоров`я та розвиток вашої дитини.

Живіт вагітної перший місяць


Також цікаво дізнатись: