Дізнавшись про свою вагітність, не варто зволікати із відвіданням лікаря у жіночій консультації. Адже тепер вам постійно потрібно бути під наглядом професійного акушера-гінеколога.

Що ж чекає на вас у жіночій консультації? Зустріч із вашим дільничним лікарем-гінекологом, який стане основним провідником протягом вагітності.

Огляд у лікаря - гінеколога

Важливо: гінеколог складе індивідуальний план спостереження Вашої вагітності. Він включатиме лабораторне обстеження: аналіз сечі на білок, лейкоцити, хоріонічний гонадотропін; аналіз крові загальний, на RW і ВІЛ, резус-фактор і ін. Також лікар виміряє ваш артеріальний тиск, визначить розмір тазу, а також щоразу при відвідуванні жіночої консультації ви будете зважуватись.

І звичайно без ультразвукового обстеження вам нікуди не подітись. Навіть на ранніх термінах досвідчений лікар може роздивитись, чи все гаразд із вашим малям, чи ніщо не загрожує його розвитку, чи немає загрози переривання вагітності.

Вам варто також пам’ятати про важливі періоди вагітності – коли потрібно особливо ретельно проходити ультра звукове обстеження та здавати аналізи.

Важливо: перше скринінгове УЗД проводиться вагітним в 11-13 тижнів, коли плід має достатню довжину, тож візуалізація плода досить чітка.

На малих термінах УЗД краще проводити тільки за такими показами:

  • Невідповідність розмірів матки передбачуваному терміну вагітності;
  • Болі внизу живота при затримці місячних і підозрі на вагітність;
  • Для виключення вагітності при звичному невиношуванні;
  • При штучному заплідненні (ЕКО) для уточнення розвитку ембріона.

УЗД

На цьому терміні вагітності у вас може зберігатися підвищена стомлюваність, нудота, іноді – навіть можуть з’явитись запаморочення. Придивіться до своїх грудей: ареоли сосків уже потемніли, самі груди збільшуються, стають важчими. Тому підберіть собі бюстгальтер, що забезпечує хорошу підтримку.

Важливо: не забувайте, що тепер важкі сумки – не для вас, а з високих підборів потрібно перейти на пласку підошву.

А що ж на другому місяці вагітності відбувається із вашим малям?

Плід у вісім тижнів

Маля з комфортом розташувалось усередині плідного міхура, заповненого амніотичною рідиною (навколоплідними водами). Вода практично прозора. Очі маляти широко розплющені, але сказати, “бачить” він що-небудь чи ні, не можна. У дитини уже сформовані статеві ознаки. Наприклад, якщо у Вас хлопчик, то вже в цей час йде формування його яєчок.

Сам плід важить уже близько 4 грамів, його довжина від “верхівки” до “сідниць” – 29 -35 мм. Якщо він торкається маткової стінки – то може від неї відштовхнутися! Хоча Ви, зрозуміло, цього не відчуєте.

Та все ще попереду.

Таблиця розвитку ембріона


Також цікаво дізнатись: