08.04 – 17.04

12 квітня 2016 року минає 55 років від дня першого польоту людини в космос. У cферічному кінотеатрі Atmasfera360 / Київському планетарії від 8 до 17 квітня відбудеться насичений заходами Тиждень Космонавтики. І присвячено його буде ще одній видатній події в сфері освоєння космосу людиною, до якої причетний знаменитий українець, Клим Чурюмов, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко.

Афіша "Тиждень космонавтики Atmasfera 360"

Завдяки його відкриттю було здійснено безпрецедентну в історії людства місію “Розетта”, в ході якої на комету Чурюмова-Герасименко вдалося посадити космічний апарат. Завдяки цій міжнародній місії були отримані унікальні наукові дані, а подія увійшла в десятку найвидатніших досягнень людства за останню сотню років.

Також на “Тижні космонавтики” буде представлена унікальна експозиція історичних експонатів з колекції киянина Юрія Шевели, присвячена польоту Юрія Гагаріна в космос.

Щодня по буднях разом з покупкою квитків на сферичне кіно гості ATMASFERA360 отримують безліч безкоштовних бонусів:

  • Виставка унікальних історичних експонатів, присвячена 55-ти річчю польоту в космос Юрія Гагаріна з приватної колекції Юрія Шевели.
  • Інтерактивні лекції для дітей про астрономію – подарунок разом з сеансами кращих сферичних фільмів! Для сеансів на 11:00 і 12:30.
  • Інтерактивний музей космонавтики: найкраща інфографіка про освоєння космосу людиною.
  • Віртуальний стенд, присвячений хронології місії “РОЗЕТТА”: відео та фотографії, отримані спусковим апаратом з самого серця комети Чурюмова-Герасименко, що летить.
  • Парк мультимедійних “іграшок майбутнього”: грай досхочу!
  • 11 і 14 квітня, о 20:00 – сеанси «тротуарної астрономії»: зазирни в справжній телескоп!
    Лекції про космос від видатних людей. Тільки в Atmasfera 360 в честь «Тижня космонавтики».
    Відвідування лекцій-зустрічей можливо при пред’явленні квитка на сеанс сферичного кіно або по реєстрації.


16 квітня, субота
12:00

Лекція «Тварини в космосі» (для дітей від 7 років)

Хто перший полетів у космос? Як тварини готувалися до польоту? Хто з них став знаменитий? Як історія увічнила подвиги тварин-космонавтів? Дивовижні історії про перших пасажирів космічних апаратів і багато іншого ви дізнаєтеся на пізнавальної лекції, яку проведе відомий колекціонер і бібліограф фантастики Юрій Шевела.

13:30 – Лекція-зустріч з Сергієм Якимовим, майбутнім “марсіянином”, українцем, який готується увійти до складу космічної експедиції для створення поселення на Марсі: “Подорож на Марс: квиток в один кінець”


17 квітня, неділя
12:00

Лекція «Від фантастики до марсіанської колонії» (Для дітей від 8-12 років)

З чого почалися мрії людини про Марсі? Як представляли «Червону планету» письменники-фантасти? А яка вона насправді? Які загадки планети вже розгадали вчені, а які їм ще належить відкрити?

У фантастичних романах польоти на Марс давно стали реальністю. Коли ж людина зможе полетіти на Марс по-справжньому і що для цього потрібно? Лекція читає відомий колекціонер і бібліограф фантастики Юрій Шевела.

13:30 – Лекція-зустріч з Надією Адамчук-Чалої, українською жінкою-космонавтом, космобіолог «Дослідження біологічних систем на Землі і за її межами».

У 1997 році біолог Надія Адамчук була готова до польоту в космос як перший космонавт незалежної України, але вибрали іншого – Леоніда Каденюка. Сьогодні вона залишається космонавтом НКАУ і НАСА.

Надія розповість про свої унікальні дослідженнях, якими займається багато років. Група вчених, в число яких входить Надія Адамчук-Чала, ставлять експерименти над рослинами в умовах мікрогравітації – в 9 разів менше земного тяжіння. Вчений впевнена, що її робота послужить не тільки на Землі, але і для оранжерей в міжгалактичних кораблях.


Також цікаво дізнатись: