Перший симптом теплового удару – погане самопочуття й млявість дитини чи дорослого. Тепловий удар, зокрема у наймолодших, часто виникає при зневодненні організму. Тому, до симптомів ще можна віднести сильну спрагу, затримку сечовипускання, сухий рот, липку слину, відсутність поту. Перегрів у маляти може викликати втрату свідомості, судоми, слабкий пульс, блювання й нудоту. Шкіра в дитини може почервоніти, при цьому підніметься температура тіла ( навіть на 39 градусів і більше), але ноги й руки будуть холодними.

Що робити?

Визначте, чи немає в маляти ознак шокового стану.

Симптоми шоку: шкіра стає холодною і блідою, подих поверхневий, слабкий пульс, напівнепритомний стан.

У такому разі віднесіть дитину в прохолодне місце. Якщо ви на вулиці, знайдіть тінь, або приміщення з кондиціонером, зніміть або розстебніть одяг, ноги при цьому потрібно трохи підняти. Дайте пити і робіть маленькі прохолодні примочки в місцях проходження великих судин. І викликайте швидку медичну допомогу.

Якщо перегрів трапився вдома – викликайте швидку медичну допомогу і допоможіть дитині до приїзду лікарів:

  1. посадіть малюка у ванну з прохолодною водою, а тіло розтирайте губкою;
  2. покладіть на чоло прохолодну серветку й дайте дитині випити води;
  3. категорично заборонено при тепловому ударі давати дитині чай або лікарські препарати. Це може ускладнити стан.

Щоб отримати тепловий удар не обов’язково знаходиться на сонці. Чинниками, що викликають тепловий удар у дітей, є задушливе приміщення з високою температурою повітря, недостатня кількість води, неправильно підібраний одяг.

Як уникнути?

Прогулюйтесь на вулиці до 10-ї години ранку і після 17-ї вечора. Від 10 до 14 години немовля взагалі не варто виносити на вулицю, навіть в тінь.

Одягайтесь самі у світлий і легкий одяг, ці ж вимоги і до вбрання дитини. На голову обов`язково одягайте кепочку, панамку чи бандану.

Не перегодовуйте дитину у спеку, давайте частіше пити.

І в жодному разі у спеку не залишайте дитину одну в закритому автомобілі, навіть якщо вона спить, а вам на 5 хвилин потрібно відлучитись у найближчий магазин чи банк. За час вашої відсутності немовля і діти молодшого віку можуть отримати тепловий удар.

Дуже допомагають і дорослим при спеці періодичне змочування шиї, згинів рук і зап’ясть холодною водою.

Варто знати:

Сонячні ванни дуже корисні для малюка, оскільки сприяють виробленню організмом вітаміну D, але шкіра у маленької дитини дуже ніжна і згоряє набагато швидше, ніж шкіра дорослої людини. Тому малюкові до 3 років взагалі протипоказано перебувати під прямими сонячними променями – лише в тіні. Сонячні ванни маленька дитина може приймати не довше 10-15 хвилин або до 10 години ранку, або після 17 години, коли сонце не в зеніті. Відкриті ділянки тіла змастіть сонцезахисним кремом, коли ж повернетесь додому, одразу покупайте малюка.

Дитина у гамаку


Також цікаво дізнатись: