Беремо гілку аби було багато гілочок. Щільно обмотуємо різнокольоровими нитками! Отримане деревце вставляємо в жерстяну банку (наприклад з-під горошку чи кукурудзи), заливаємо туди розчин води і гіпсу. Як прикрасити саму банку? – нехай працює ваша фантазія (обмотати її красивою тканиною, стрічками, декоративним папером).

Тепер потрібно прикрасити саме дерево. Збираєтесь родинним колом і власноруч робите крашанки, писанки, дряпанки, крапанки.

Як видути яйце?

Для цього візьміть яйця кімнатної температури (холодні важко видувати ) і помийте теплою водою з милом. Можна промити яйця і в розчині води і оцту в пропорції 1:1. Для цього способу підійдуть тільки білі яйця, і потрібно буде стежити, щоб вони всі повністю були занурені в розчин ( інакше у місці стику з повітрям сформуються кільця).

Видути яйце можна двома способами: через один отвір або через два (наскрізь). Якщо робити два отвори — то той, яким видувають яйце, повинен бути з гострого боку.

  1. Кінчиком ножа або бритви обережно проколіть отвір в яйці, прибираючи залишки шкарлупки і повторіть теж саме з тупого боку яйця.
  2. Тепер проведіть наскрізь голкою або шпилькою: отвір повинен бути маленьким. Пробийте мембрану під шкаралупкою і перемішайте всередині яйце голкою – так його легше видути.
  3. Видувайте яйце через менший отвір над мискою, якщо отвір надто маленький — можна його збільшити. Не стискайте яйце надто сильно, інакше воно трісне.
  4. Видуте яйце помийте і висушіть. Можна набрати воду в шприц і промити яйце зсередини.

Для видування можна також скористатись шприцом без голки або соломинкою. Видуті шкаралупки можна висушити в мікрохвильовці 15-30 секунд або в духовці при 300ºF 10 хв, це навіть зробить їх міцнішими.

Як зробити крапанку?

Крапанка

Крапаєте на яйце кілька крапель воску. Потім занурюєте в фарбу, знову крапаєте – занурюєте в темнішу фарбу. Продовжуєте крапати – і використовуєте ще темнішу фарбу. Остання фарба використана у крапанці – це й буде загальне тло, на якому будуть різнокольорові краплі. Як правило, ця фарба найтемніша з усіх використаних.

Віск з яйця знімаємо, тримаючи яйце над свічкою, витираючи його паперовими серветками чи рушником.

Як зробити дряпанку?

Дряпанка

Нам знадобиться канцелярський ніж (або шило), олівець, гумка і яйця. Спочатку зафарбовуємо яйця в цибулинні. Олівцем наносимо малюнок. І далі акуратно процарапуємо фарбу, щоб крізь барвник проступили білі лінії.

Як зробити писанку?

Писанка

Попередньо на шкаралупці яйця проведіть три лінії, відсегментуйте яйце на сектори, в яких ви будете далі малювати. Тобто простим олівцем намалюйте коло на “екваторі” яйця, далі з’єднайте полюси яйця двома еліпсами.

Важливо: Чим менше кольорів буде у вашому малюнку і дрібних деталей, тим швидше і вправніше зробите першу писанку. Тому для першого разу найкраще обирати найпростіші малюнки 2-3 кольорів.

У розподілені на яйці сектори наносите малюнок, який у подальшому треба буде замальовувати. Далі знадобиться писачок, віск та відкритий вогонь для нагріву воску в писачку (свічка або конфорка).

Важливо: Якщо в малюнку є білий колір, то для такої писанки краще обирати саме біле яйце.

Там, де має бути білий колір, ці лінії малюнку чи сектори малюнку треба буде залити воском за допомогою писачка. Якщо віск недостатньо нагрітий, то писачок викладатиме нерівну, рвану лінію. В такому разі донагрійте віск у писачку. Якщо ж білого кольору у писанці немає, тоді варто починати фарбувати від найсвітлішого до найтемнішого кольору. Фарбуєте яйце, промокаєте у серветці. За допомогою писачка покривайте воском ті лінії чи сектори, які мають залишитись у цьому кольорі, в який ви пофарбували все яйце. Далі обираєте наступну фарбу, в яку треба занурити яйце. Скільки в писанці кольорів, стільки разів потрібно буде замальовувати елементи воском.

Після занурення в останню фарбу яйце протирається паперовим рушником чи паперовою серветкою. Щоб зняти нанесений на писанку віск яйце боком підносять до полум’я й за кілька секунд стираємо паперовим рушником розплавлений віск.

Дуже важливо не перетримати або не тримати яйце просто над полум’ям, щоб не утворилась кіптява.

Писанка 1

Отриману красу нанизуємо на тоненькі кольорові стрічечки чи нитки. І прикрашаємо наше деревце.

Зі святом! Нових вражень та перемог!


Також цікаво дізнатись: