Американськими вченими доведено – щоденний сміх покращує кровообіг та позитивно впливає на серцеву діяльність. Коли люди сміялися під час перегляду комедійного фільму, швидкість кровообігу збільшувалася на 22%, коли демонстрували депресивне кіно — швидкість кровообігу в організмі піддослідних знижувалася на 35%. На думку вчених, сміх настільки ж корисний, як і тренування.

Важливо: сміх протягом 27 секунд впливає на серцево-судинну систему так само як трихвилинна гребля.

Смайлики

Сміх лікує

Одним з перших офіційним вивченням лікувальних властивостей сміху займався у 60-ті роки XX століття американський невролог Уїльям Фрай.
Основи сміхотерапії як самостійного наукового напрямку були закладені у 70-х роках у США, коли американський журналіст Норман Казінс провів над собою експеримент: упродовж декількох місяців передивлявся комедії і позбувся у такий спосіб хвороби кісток. Він є автором всесвітнього бестселера «Анатомія хвороби (з точки зору пацієнта)» (1976 р.). Пізніше Норман Казінс організував при університеті у Лос-Анжелесі кафедру вивчення проблем сміху та лікування ним пацієнтів. Сьогодні в США працює близько тисячі фахівців-сміхотерапевтів.

Доведена користь сміху:

  • знімає нервове напруження;
  • допомагає при знятті болю;
  • лікує алергію (висипи на шкірі);
  • знімає напругу м’язів шиї та спини;
  • стабілізує роботу серця, головного мозку та кишківника;
  • зміцнює імунітет;
  • продовжує загальну тривалість життя людини.

Про користь сміху говорили багато відомих людей. Більше ста років тому Ніцше вклав в уста свого героя Заратустри такі слова: «Десять разів повинен ти сміятися впродовж дня та бути веселим: інакше буде тебе турбувати вночі шлунок».

Сучасна психологія говорить про те, що сміх можна кваліфікувати як дію, протилежну енергетиці суму й страху.

Головна перевага сміху — його доступність всім людям, незалежно від їхнього матеріального стану. Сміх виступає одночасно і профілактичним, і реабілітаційним засобом.

Цікавим є той факт, що всі люди вміють сміятися. Антропологи не зустрічали жодного племені, представники якого б ніколи не сміялися.

Маля сміється

Цікаво: новонароджена дитина протягом перших восьми тижнів життя вчиться усміхатись. І тільки у віці двох – трьох місяців починає сміятися вголос. Якщо вірити вченим – геотологам, то в середньому шестирічний малюк сміється і усміхається приблизно 300 разів на день. Згадайте, як весело і заразливо звучить дитячий сміх,який він щирий, чистий, безтурботний.


Також цікаво дізнатись: