Одного дня, такого ж прекрасного як і всі інші на сонячному острові, ми всією родиною поїхали відвідати найбільшу вцілілу фортецю в Азії, побудовану колонізаторами. Це – знаменитий форт Галле, зведений у 1663 році голландцями. Але ми їздили не вивчати історію, а просто погуляти, помилуватися природою і поспостерігати за заходом сонця прямісінько у океан. Серед азіатських експатів це явище відоме під назвою touchdown.

Захід сонця в Галле

Захід сонця в Галле

Для таких прогулянок з дитиною варто взяти рюкзак, де малюкові буде комфортно сидіти, а батькам зручно гуляти і мати вільні руки, щоб фотографувати особливо цікаві місця. Так ми й зробили: Вірляна сиділа в моєму рюкзаку, у великому капелюсі, щоб сонце не обпалювало маленьке личко, а ми з чоловіком фіксували все навколо.

Ми з Вірлі на фоні маяка

Ми з Вірлі на фоні маяка

Коли сонце сідало, дитині набридло перебувати на одному місці, і ми трохи порозминали ніжки. У форті багато кафе і готелів, обабіч невеличкі пляжі, де туристи проводять час з дітьми, плескаються у мілководді, любуються безмежною красою.

Вид з форту на море, купання

Вид з форту на море, купання

На території форту, у східній його частині, є діючий вісімнадцятиметровий маяк, який теж входить у список ЮНЕСКО. Свого часу він був першим орієнтиром для моряків на острові Цейлон. Саме від нього ми почали нашу мандрівку фортом.

Маяк, якщо дивитися знизу

Маяк, якщо дивитися знизу

Вглибині форту своєрідне європейське містечко, там можна поласувати смачною їжею у чисельних ресторанчиках, пошопитися у стильних магазинах чи навіть зупинитися на ніч у будь-якому готелі від 40 і до 300$ за ніч (мабуть, у форті є і дорожчі, але такі ціни ми бачили, тому можемо підтвердити).

Прогулюючись фортом

Прогулюючись фортом

Містечком проводять екскурсії тук-тукери (таксисти на моторікшах) за 20-25$. На кожному кроці продається смачне шрі-ланкійське морозиво, порізані фрукти, горішки та інші ласощі.

Шрі-ланкійське морозиво – це окрема тема. Воно продається маленькими порціями і дуже смакує у спекотну погоду, його середня ціна – 30 рупій, тобто трохи менше, ніж чверть долара.

Нам дуже сподобалося бродити фортецею без конкретного маршруту, зазирати у вузенькі вулички, шукати цікаві концептуальні кав’ярні, де філіжаночку звичайного європейського еспрессо вам продадуть мінімум за 3$.

Звичне життя міста у місті

Звичне життя міста у місті

Ми не встояли перед нагодою сісти за сервірований, наче у італійському ресторанчику в обідню пору, столик і замовити по маленькій чашечці кави, такої рідкісної для місцевих жителів і такої звичної та навіть буденної для нас.

Зовнішня стіна фортеці

Зовнішня стіна фортеці

Наші поради щодо відвідин фортеці:
– на прогулянку краще відправлятися підвечір, адже, вирушивши зранку, ви ризикуєте швидко втомитися під пекучим сонцем і увесь день просидіти в кафе чи навіть повернутися у готель. Найкращим час початку прогулянки – від 16:00 до 17:00, щоб о 18:00 десь поблизу величезного годинника, що нагадує собою знаний британський Біг Бен, помилуватися щоразу іншим заходом сонця;

Майже Біг Бен

Майже Біг Бен

– фотографуйтеся якомога більше! Вперше ми були так захоплені навколишньою красою, що майже забули про камеру, але в наступні наші прогулянки знімали все підряд і дуже цим задоволені – тепер маємо прекрасний спогад з чудового місця і справжню фотосесію восьмимісячної “моделі”;

Вірляна прогулюється фортом

Вірляна прогулюється фортом

– вхід у форт абсолютно безкоштовний, що б вам не казали гіди та екскурсоводи, зустрічні водії та звичайні аферисти. Ви маєте право оглядати всі історичні пам’ятки абсолютно безкоштовно (звичайно, що стосується саме фортеці);

Маяк у сутінках

Маяк у сутінках

– влаштуйте собі свято та повечеряйте у затишному ресторанчику на території форту.

Чи романтична вечеря на двох, чи сімейна, чи дружня, вона запам’ятається вам надовго.


Також цікаво дізнатись: