Ніжний, солодкий, спокусливий, міцний, терпкий… – а якими словами ви опишете ваші поцілунки?

Психологи стверджують, що під час поцілунку відбувається активізація певних ділянок головного мозку, як наслідок виробляються гормони серотонін, адреналін, окситоцин і дофамін. Саме за почуття любові і відданості відповідає окситоцин. До речі, за твердженнями вчених, цей гормон набагато в більшій кількості виробляється у чоловіків, аніж у жінок.

Почуття радості і болю нам дарує гормон дофамін. Він разом із серотоніном створює вибуховий ефект ейфорії.

Важливо: психологи радять частіше цілуватися з коханими – це значно покращує настрій, а також ефективно допомагає боротися з депресіями.

Невинний поцілунок “цьом-цьом” спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, ви можете спалити до 30 калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4-5 калорій!

За допомогою тривалого поцілунку можна позбутися гикавки.

Важливо: опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять.

Густав Клімт Поцілунок

Найвідоміший поцілунок у світі мистецтва зафіксував у 1907 році австрійський художник Густав Клімт.

Як з`явилось це полотно?

Одного разу якийсь граф замовив Густаву Клімту картину для своєї коханої. Саму дівчину художник не бачив, лише її невеличке зображення у медальйоні. Умовою графа було, щоб він і його наречена були зображені на картині в пристрасному поцілунку. Клімт виконав замовлення. Чоловікові все сподобалось, але єдине, що в нього викликало сумніви – чому на картині їх вуста таки не злились у пристрасному поцілунку. Митець відповів, що спробував зобразити бажання, настрій, атмосферу, тобто той мотив, який у мить самого поцілунку кине їх у безодню любовної насолоди. Граф прийняв відповідь. І вже в скорому часі почув від коханої заповітне «так».

Пізніше Клімт розкрив таємницю “Поцілунку”: коли писав картину, сам закохався в дівчину з медальйона і тому зобразив очікування поцілунку. Це була маленька помста графові.


Також цікаво дізнатись: