Ще до появи Варвари ми з чоловіком багато подорожували машиною містами України – Чернігів, Новгород-Сіверський, Полтава, Вінниця, Луцьк, Львів, Мукачево, Нікополь, Одеса,Житомир. Нам обом завжди не сиділося на місці, тому із появою дитини ми недовго сиділи вдома. Коли Варці «стукнуло» 2,5 місяці поїхали із нею в Чернігів.

Якщо Ви також віддаєте перевагу активному відпочинку, любите мандрувати Україною у пошуках красивих місць, шукаєте маршрути не більше 150-200 км від Києва тоді запрошую у три мандрівки, кожна з яких триватиме день.

Почну із улюбленого нами Чернігова, який знаходиться в 144 км від Києва. Якщо Ви їдете автівкою, то це приблизно 1,5 – 2 години (в залежності від погоди, стану дороги, швидкості тощо). Дістатися туди можна і маршрутним мікроавтобусом, які відправляються від станцій метро Лісова і Чернігівська. Про саме місто можна почитати тут .

А я розкажу про наші улюблені місця та одне чудове кафе.

Гуляючи центром міста Ви не пройдете повз пам’ятник Тарасу Шевченку, який стоїть у центральному парку культури і відпочинку імені Коцюбинського, який є частиною заповідника «Чернігів Стародавній»

Тут з чернігівських Валів відкривається захоплюючий вид на Десну

Вид на річку Десна

У Чернігові багато церков, і якщо маєте бажання, можна звичайно всі їх відвідати. Серед найбільш відомих – Троїцько-Іллінський монастир із дзвіницею. Маєте час (або якщо Ваша дитина заснула) можете пройтися галереями історичного музею імені В. В. Тарновського і побачити документальні та речові пам’ятки Чернігівської землі.

Ну і нарешті доберемося до одного з кращих і затишних кафе Чернігова. Це «Абажур» і знаходиться він на вул. Преображенській, 2. У маленькому залі стоїть п’ять чи шість столиків, там грає приємна музика і готують неймовірно смачні млинці. Тут можна сидіти за книжкою (які стоять біля столиків), купити хенд-мейд чернігівських майстринь, випити чаю і кави, перед тим як продовжити оглядати місто.

Ну що, поїхали далі?

Роздивляючись мапу України, одного спекотного літнього дня, ми зупинилися на Батурині. Найперше через те, що ми там ще не були, крім того приваблювала і відстань – 221 км від Києва. Прочитавши трохи про Батурин в Інтернеті, ми вирішили зупинитися на оглядинах відреставрованого Палацу Розумовського (Гетьманська резиденція) і Цитаделі Батуринської фортеці.

Ми приїхали в будній день і були єдиними відвідувачами, тому Варвара (якій тоді тільки виповнився рік) без перешкод бігала великими залами, а ми роздивлялися портрети гетьманської родини та твори сучасних художників.

І Гетьманську резиденцію, і Цитадель Батуринської фортеці закінчили відновлювати у 2008 році. Все знаходиться у чудовому стані і гуляти там одне задоволення.

Нашою третьою зупинкою цього разу буде Коростишівський каньйон. Знаходиться він приблизно в 100 км від Києва по житомирській трасі. Безпосередньо в лісі (якщо звернути ліворуч з траси перед Коростишевом) ви побачите красиве і прозоре озеро, яке утворилося після затоплення гранітного кар’єру.

Ну і на останок, кілька порад для мандрівників із маленькими пасажирами на борту:

  • Якщо Ви подорожуєте машиною – купіть автокрісло. Якщо немає на це коштів – візьміть в оренду чи позичте у друзів. Це не просто забаганка – це безпека життя дитини! Завжди пристібайте дитину і привчайте сидіти тільки в кріслі. Ми, наприклад, розказуємо Варварі, що це крісло її особистий трон, що він дуже гарний і такого немає більше ні у кого. Разом з тим акцентуємо, що і мама, і тато припнуті пасками безпеки. Звичайно, дитині важко всидіти на одному місці навіть годину-півтори, тому ми часто зупиняємося.
  • Якщо дорога не припадає на час сну малюка, подумайте, чим розважити його під час поїздки (для немовлят це можуть бути брязкальця, пісеньки, іграшки, а для дітей від 1 до 2 років – книжечки, ті ж таки пісеньки, олівці тощо).
  • Подумайте про воду та їжу для малечі, адже асортимент придорожніх кафе та заправок не завжди враховує смаки та потреби дітей до 3 років.
  • Також візьміть, про всяк випадок, запасні підгузки і одяг на зміну ( у 99% випадків він стає у пригоді).

Подорожуйте Україною!


Також цікаво дізнатись: