За вікном вже така весна-весна!.. Хочеться взути вишукані теракотові туфлі, легкий плащик, віддати волосся на поталу вітру, а обличчя – ластовинню, днями сидіти на лавці у парку, спостерігати за білкою і перехожими, хочеться цікавої книжки і романтичної пригоди.

І все це обов’язково буде. За день чи за тиждень. )))

А поки на календарі у нас розпочався Великий піст. Не знаю як у вас, а в мене цей період завжди має якесь сіро-буре емоційне забарвлення. Тому треба його розфарбувати чимось приємним. Наприклад, раджу спекти оце ду-у-уже незвичне бананове печиво.

По-перше, воно пісне. А якщо ви не дотримуєтеся посту чи сповідуєте іншу релігію, чи є атеїсткою – воно ще й дієтичне.

По-друге, воно має такий простий набір інгредієнтів, що я щоразу кілька разів перевіряю, чи чого не забула.

По-третє, воно таке «бананове» і таке смачне!!!… Відкушуючи кожен новий шматок мене не залишає відчуття, що я їм банан. Жодна жуйка і ніяке магазинне суфле а ля «Пташине молоко» не має такого насиченого смаку та аромату.

Отже, для отримання 500 грам готового продукту:
  1. Нагрійте духовку до температури 170 °С.
  2. Розімніть виделкою 1 спілий банан, додайте до нього 0, 75 склянки цукру та 2 ст. л. меду.
  3. Поставте посудину з цією сумішшю на водяну баню і періодично помішуйте, до розчинення цукру. Якщо цукор не дрібнокристалічний – просто засічіть по часу хв 10-15.
  4.  Додайте до теплої суміші 1 ч. л. соди, перемішайте, і коли маса побіліє, з’явиться піна і збільшиться об’єм – знімайте з «бані».
  5.  Дайте вистигнути, додайте 2-3 скл. борошна (скільки візьме тісто) і замісіть «круте» тісто.
  6.  Розкачайте його товщиною 0,5 – 1 см., наріжте трикутниками чи квадратиками (немає сенсу користуватися вишуканими фігурними формами, бо печиво завжди деформується в процесі зростання), щіточкою змастіть печиво водою, складіть на деко і випікайте 10-15 хв. до золотавого кольору.

ВАЖЛИВА ЗАУВАГА: для випікання печива важливо використовувати перевірене деко, силіконові листи або ж пекарський папір хорошої якості. Чому? Печиво не має ні грама жиру, ні краплі тваринного продукту – воно може прилипати, коли папір чи посуд поганої якості.

Якщо ви матимете силу волі і не з’їсте печиво одразу, то на ніч і для подальшого зберігання його варто скласти у герметичну металеву чи керамічну коробку. Бо (знову ж) через відсутність жирів і інгредієнтів тваринного походження воно стає дуже твердим, але у герметичній коробці м’якшає.

Ці деталі я пишу, щоб ви не злякалися робочих моментів, адже вони не є надскладними. Смак печива змусить вас забути про всі перестороги і дрібні клопоти.

Смачного!


Також цікаво дізнатись: