Меню Закрити

Перша їжа немовляти

Моя вагітність вже добігає свого логічного кінця. Дитятко вже майже готове жити самостійно, а моє тіло підтримувати його у цьому. Адже матусине молочко буде його найпершою, найкориснішою й найулюбленішою їжею ще принаймні 6 місяців життя після пологів. Хоча ні, все ж першою їжею мого немовляти буде не молоко, а молозиво. І я прикладу усіх зусиль, щоб у перші дні свого життя моє дитя отримало саме його. Чому це так важливо? Давайте розберемося разом.

Коли я практикувала у пологовому будинку, дуже часто зустрічала таку ситуацію, коли жінки скаржилися: «У мене було мало молозива, і лікарі нам порадили догодовувати немовля сумішшю»

Факт перший, який молода мама має запам’ятати про молозиво: його одразу не буває багато. Але це не тому, що природа обділила жінку і її дитинку, тому що навпаки подбала про обох. У новонародженого шлунок розміром із велику стиглу вишню і місткістю 5-7 мл. Його нирки ще не звикли до переробляння великої кількості рідини. І тому молозива виділяється саме стільки скільки потрібно немовляті: десь 5-7 мл за одне годування. Але потім поступово його стає все більше, більше і воно переходить у молоко.

Факт другий. Дуже часто молозиво важко зцідити, і мати хвилюється, що його не має. Проте, те, що не може зцідити мама, правильно прикладена дитинка з легкістю висмокче. До того ж це буде зовсім не боляче для мами. Тому ще за вагітності потрібно подбати про те, щоб дізнатися, як правильно прикладати дитину. У цьому вам можуть допомогти різні статті в інтернеті, відео, курси для вагітних, а можна, навіть викликати консультанта з лактації, який усе наглядно розкаже і покаже ще до народження немовляти. На жаль, найчастіше медичні працівники не показують, як правильно прикладати дитинку до грудей. А, насправді, від цього наполовину залежить, чи буде успішним грудне вигодовування в цілому.

Факт третій. Часто у свідомості молодих батьків суміш дорівнює по своїй цінності і корисності грудному молоку. Проте, ніхто з медперсоналу пологового будинку не інформує батьків, що використання суміші у перші дні життя дитини спричиняє дуже великий ризик виникнення алергії у майбутньому. Справа в тому, що молозиво, ще називають першими ліками немовляти. Воно покриває шлунок і кишечник дитинки білою плівкою і сприяє розмноженню корисної мікрофлори, яка і формує первинний імунітет дитини. Найсучасніша, найкраща і найадаптованіша суміш цього робити не вміє. Ще про ризики використання штучних замінників маминого молока можна прочитати ТУТ.

Факт четвертий. Важливо, щоб дитину при молозивному періоді часто прикладали до грудей. Найкраще це робити за її вимогою і не обмежувати час її перебування у грудей. Якщо дитинка сама не просить їсти, і спить, через кожні три години потрібно її будити і прикладати. По-перше, таким чином у нас не виникає проблем із кількістю молозива. З кожним разом його стає трошечки більше, бо чим більше разів дитинка прикладається до грудей, тим більше стимулюється його вироблення. А по-друге, нам потім легше, справитися із приходом молока, бо дитинка вже навчена ссати мамину цицю.

Пляшки для молочної суміші

Нехай ваші дітки отримують найкращу їжу з перших хвилин свого життя!

 

В коментарях Ви можете залишати Ваші запитання про ГВ. Наш консультант Любов Плахотник відповість кожному.


 

Також цікаво дізнатись:

© 2018 Лелеченя.Info. Усі права захищені. Використання матеріалів порталу лише за умови посилання на «Лелеченя.Info».