Першу подорож з малюком я почала планувати, коли донечці виповнилося 6 місяців. Ми розглядали безліч варіантів: на тиждень до Туреччини з путівкою, Єгипет теж був стратегічною точкою на карті, адже в готелях “все включено” і не треба турбуватися про зручності. Далі ми з Вірляною намагалися вмовити татуся чкурнути в Тайланд, але один довгий переліт (11 годин з Києва, облітаючи Росію) і внутрішні перельоти-переїзди не дозволять розслабитися, коли на руках малятко.

Потім ми домовилися з нашими друзями, сімейною парою з дворічною донькою, поїхати на Шрі Ланку. Оскільки компанією їхати веселіше, то на цьому варіанті і спинилися. Після довгих пошуків авіаквитків ми знайшли оптимального перевізника Air Arabia, котрий літає в Індію і Шрі Ланку як лоукост, з пересадкою в Шарджі. Є багато інших авіакомпаній, але ця хороша короткою пересадкою (наша була всього 50 хвилин). А з грудним малям – це дуже важливо, адже сидіти в аеропорті й самому непросто, а тут і поготів.

З перельотом ми розділилися. Я взяла квитки собі і малюку на одну дату з нашими друзями, а чоловік збирався прилетіти на тиждень пізніше, вирішивши всі справи по роботі. За день до відльоту все було готово, але раптом… Наші друзі передумали летіти і я з донькою залишилася один на один із нашими квитками. Готель ми не бронювали, бо друзі домовлялися про будинок для себе, а ми мали на місці підібрати варіант для себе. Змінити квитки виявилося майже так само за ціною, як купити нові. Тож, ми з Вірлі вирішили летіти самі.

Мама з немовлятком на рукахПоради і лайфхаки щодо польоту з маленькою дитиною:

– В літак обов’язково взяти водичку для дитини, оскільки повітря пересушене і малюку дуже хочеться пити. Приблизно за 10 годин двох польотів моя 7-місячна дівчинка, яка в основному перебувала на грудному молочці, випила десь 300 мл простої води.

– На зльоті і при посадці обов’язково давайте дитині груди: вуха сильно закладає і малюк ще не знає, що треба ковтати, щоб це минулося, а коли він прикладається, то і заспокійливе смоктання, і ковтання допомагають не боятися.

– Беріть у літак улюблені іграшки: Вірляна мало спить вдень і ми розважалися іграми і пісеньками.

– Мамі теж обов’язково потрібно пити багато води.

Родина в літаку: Тато, Мама, Я– Дозволяйте оточуючим допомагати вам, а малюку спілкуватися з іншими: світ не без добрих людей і поруч з нами в літаку сиділа мама двох дорослих дітей, котра час від часу брала Вірлі на руки, що дозволяло мені поїсти, попити і сходити до туалету.

– Не забувайте, що у туалетах здебільшого відкидається пеленальний столик, ви можете попросити стюардесу допомогти вам у приготуванні місця для зміни підгузка. Чому це важливо? За кілька рядів від нас сиділа сім’я з малюком. Вони вирішили, що все дитяче – приємне і гарне, не вважали за потрібне змінювати підгузки у спеціально відведеному місці. Тому всі сусіди закривали носи. Будьте ввічливими, робіть це у туалеті!

У Шарджі пересадка була всього 50 хвилин, це дозволило вийти з літака, перейти на інший гейт, пройти паспортний контроль і здійснити наступну посадку. Недосвідчена у польотах мама, це була я, вирішила після проходження паспортного контролю змінити підгузок. І це була погана ідея: у літак я забігала з розхристаним малюком без штанців, які я просто не встигла одягнути.

Емпірично перевірено: з малюками літати не страшно, а навіть приємно. Спілкуйтеся, тримайте дитину на руках, належно пристібайте її до себе за правилами безпеки, і в нове місце ви прилетите щасливими і спокійними!


Також цікаво дізнатись: