З приходом гарячого літа і в наших квартирах оселяється спека. Що робити, якщо немає кондиціонера?
Прохолоду можна створити і без нього.

Інтер'єр кімнати

 1. В жодному разі не відчиняйте вікна чи балконні двері вдень, коли сонце особливо агресивне. Провітрювання найкраще проводити з самого ранку та ввечері, після заходу сонця. Після провітрювання щільно закривайте вікна щільними шторами, особливо якщо кімната знаходиться на сонячній стороні.
 2. Розвісьте по квартирі мокрі махрові рушники або простирадла. Обов `язково вмикніть зволожувач повітря. Якнайчастіше обприскуйте себе, малюка, вазони.Кутова ванна
 3. Наберіть у ванну води і не зачиняйте двері. Так охолоджуватиметься повітря, та й ви можете час від часу зануритись у прохолоду.
 4. Зніміть зайвий одяг із себе і дитини! Трусики – ось той дозволений максимум, який має бути на дитині. Якщо ваш малюк усе ще в памперсі, то на час спеки від нього бажано відмовитися. Таким чином уникнете попрілостей і натирань.
 5. У спеку нічого не смажте, не варіть і не запікайте. Така активна робота на кухні тільки підніме градус у вашій оселі. Готуйте салати, легкі кашки, морси. Коли спекотно організм сам відмовляється від їжі.
 6. Якщо маєте лід – викладіть його в миску, а цю миску поставте перед увімкнутим вентилятором.Розетка
 7. З електромережі вимкніть зайві електроприбори, які насправді нагрівають приміщення.
 8. Обов’язково змочуйте шию, потилицю, згини рук і ніг прохолодною водою.Чашка чаю Каркаде
 9. Пийте багато рідини. Не обов`язково охолоджених напоїв. Зваріть кисленький компот, чи чай із каркаде – пити, коли набудуть кімнатної температури.

Кондиціонер

Якщо ж у вас є кондиціонер, і ви не забули його почистити, то звісно, вмикайте і створюйте комфортний мікроклімат.

При його використанні, щоб не зашкодити здоров’ю дитини, варто дотримуватися кількох обов’язкових правил:

 1. не встановлюйте кондиціонер в кімнаті, де дитина спить. Якщо ж він все-таки міститься в спальні малюка, то вмикати його бажано тільки тоді, коли малюк знаходиться в іншій кімнаті або на час прогулянки на вулиці;
 2. бажано, щоб температура в кімнаті була нижчою за вуличну не більше, ніж на 5 градусів. У маленької дитини природна терморегуляція ще повністю не сформована, тому різкі температурні перепади їй протипоказані;
 3. якщо дуже спекотно, то температуру в кімнаті слід знижувати поступово, доводячи її до комфортної позначки. Але, в будь-якому випадку, вона не повинна бути нижчою 24 градусів;
 4. якщо дитина перебуває в приміщенні з увімкнутим кондиціонером, стежте, щоб холодне повітря не дуло на малюка, а потужність роботи кондиціонера була мінімальною.

Також цікаво дізнатись: