Для запобігання розвитку кишкових інфекцій в сім’ї вам потрібно виконувати три правила:

1) Якщо ви знаєте, що в тому місці, куди ви йдете самі (і особливо якщо берете з собою дітей), є хворий або той, хто щойно видужав після кишкової інфекції – краще відмовтеся від візиту. Ви не можете контролювати додержання правил особистої гігієни членами тієї родини. Адже дехто може не завжди мити руки після туалету, на поверхні різних предметів в будинку можуть перебувати віруси і бактерії, яким так легко потрапити в рот здоровій людині. Тому, якщо є можливість не входити у саме «вогнище» інфекції, – відкладіть візит, принаймні, до зникнення діареї і блювоти у всіх хворих.

2) Завжди обробляйте продукти перед їх споживанням. Якщо ви їх готуєте, то старанно просмажуйте, пропарюйте і проварюйте. Якщо будете їсти сирими – обов’язково помийте під проточною водою! Приступаючи до приготування їжі, переконайтеся, що ретельно помили столові прибори і свої руки в теплій воді з миючими засобами. Коротше кажучи, що б не потрапило в рот вашій дитині або вам, воно повинно бути по максимуму очищене від збудників та інших забруднень ззовні.

Виконуючи ці два правила, ви уникнете занесення інфекції в межі вашого будинку!

3) Якщо ж так трапилось, що все-таки хтось із ваших домочадців захворів – вам потрібно подбати про те, щоб інфекція не пішла далі. Найбільше збудників знаходиться в калі, тому намагайтесь, щоб всі випорожнення хворої людини потрапили саме в унітаз.

Схема проста: якщо захворів дорослий, він зобов’язаний часто мити руки з милом, особливо після туалету! Якщо ж хворіє дитина в підгузках, то той, хто доглядає за малям, повинен також мити руки після зміни цих самих підгузків. Це навіть не правило – це аксіома! Будь-яка крапелька інфікованих випорожнень на ваших руках або предметах в будинку обов’язково (закон підлості) потрапить комусь в рот і тоді здатна викликати захворювання.

Руки під струменем водиЯкщо в будинку є джерело інфекції, правило №2 повинно виконуватися ще ретельніше, адже, банально не помивши руки перед приготуванням їжі, ви практично 100% гарантуєте всім, поки ще здоровим і безтурботним, членам сім’ї малоприємне і тривале товариство унітаза.

Загалом, якщо ви навчитесь виконувати все це «на автоматі», то шанси отримати понос стрімко зменшуються до нуля.

Люди на пляжіОкремо хотілося б торкнутись теми відпочинку на морі / річці / озері і кишкової інфекції. Я відкрию вам секрет, як не заразитися самому і не дати це зробити своїй дитині. Для цього вам потрібно зрозуміти елементарну річ: кишкові інфекції викликаються мікроорганізмами. Більше 80% з них – віруси. Віруси передаються ВІД ЛЮДИНИ ДО ЛЮДИНИ через кал і інші виділення. Багато людей, якщо раніше для вас це було «секретом Полішинеля», сякають, плюють, пісяють і навіть какають у воду. І разом з цими виділеннями у водойму потрапляють віруси і бактерії. Чи потрібно пояснювати, що відбудеться в тому випадку, якщо цю воду заковтнути?

Саме тому порада дуже проста: завжди намагайтеся вибирати той пляж, де найменше купається людей. В ідеалі він повинен бути обладнаний рятувальною станцією, але чим менше там плюскається потенційних джерел зараження, тим менший ризик для вас і вашої дитини захворіти. Тільки лише завдяки цьому у вас будуть шанси повернутися додому вчасно і без «подарунків» для інфекційної лікарні.

Будьте здорові.


Також цікаво дізнатись: