На яких фільмах зростає нове покоління дітей і підлітків? Чи взагалі, крім голівудських мультиків, діти дивляться кіно, адресоване саме їм?

Над цими запитаннями замислились ми в нашій редакції та звернулись до батьків юних гдядачів із запитаннями: «на яких фільмах виросли Ви? І що дивляться Ваші діти?»


Наталя Щерба – письменницяНаталя Щерба – письменниця, донька Єва, 14р: Найулюбленіші мої фільми – “Червона Шапочка”, “Гостя з майбутнього”, “Пригоди Петрова та Васечкіна”, “31 червня”, “Айвенго” та чарівні мультики “Їжачок у тумані”, “Малюк та Карлсон”, “Петрик П’яточкін”.

Донька дивилась “Енн із Зелених дахів” (екранізація за чудовою книгою Люсі-Мод Монтгомері). Історія про дівчинку з надзвичайно багатою уявою, веселу та мрійливу, саме вона змінює на краще життя людей в маленькому містечку.

А ще є чудовий “Пітер Пен” 2003 року екранізації – чудова казкова історія, весела, пригодницька, мудра та добра. З анімації – мультфільми шановного Міядзаки, відомого японського аніматора – яскраві, складні фентезійні історії, які мають багато алегорій, вчать мислити, а найголовніше – дихають чарами. Ми дивимося з нею всі фільми і мого дитинства, але деякі їй не подобаються, наприклад, “Пригоди Електроніка”))


Наталя Лелюх – гінеколог та донька СофіяНаталя Лелюх – гінеколог, донька Софія, 11 р : В дитинстві з насолодою дивилась «Место встречи изменить нельзя», «Три орешка для Золушки», «Через тернии к звездам».

З донькою багато дивимось… дуже сподобався анімований «Маленький принц». Оскільки якісного кінопродукту для підлітків немає, то дивимось разом доросле кіно. Наприклад, останній сумісний перегляд – «Знамення» з Ніколасом Кейджем. Соня плакала.

Також їй ДУЖЕ ПОДОБАЄТЬСЯ НОВИЙ Шерлок – передивилась тричі, я не заперечую – гумор та образ мислення там логічні.


Софія Рябчук – перекладач, доньки Устина 7 р і Уляна 4 роки Софія Рябчук – перекладач, доньки Устина 7 р і Уляна 4 роки: Якщо чесно, дивилась в дитинстві не так і багато (мама не схвалювала). Добре пам’ятаю «Зоряного хлопчика», «Гостю з майбутнього», «Пригоди Електроніка».

Дуже любила гарні мелодії з фільмів. Дітям вважаю за корисне подивитись анімовану «Пісню моря», «Вартові легенд», «Крижане серце», «Зоотрополіс».

А особливо корисно дивитися мультики іноземними мовами.


Катерина Гольцберг – психолог, син Ілля, 4рКатерина Гольцберг – психолог, син Ілля, 4р: Пам’ятаю, що любила мультики – «Маугли», «Приключения Чипполино», «Малыш и Карлсон», «Винни Пух», «Приключения капитана Врунгеля». Фільми про Буратіно і Червону Шапочку.

З підліткового віку дивилась всі фільми Рязанова и Захарова. Синові показую історії про Свинку Пеппу, Фіксики, Смішарики Пін-код, Щенячий патруль.


Юрій Строкань – поет, музикант, син Остап, 2,5р Юрій Строкань – поет, музикант, син Остап, 2,5р : Зростав на традиційному наборі – «Врунгель», «Бременські музиканти» , «Заєц пагаді», «Нєуловімиє мстітєлі».

Хотів би дивитись якісне українське кіно, але ж його практично немає. А взагалі то біда-біда.

Син дивиться історії пластилінового баранчика Шона, про свинку Пеппу, фіксиків, смішариків.


Дмитро Лавров – ведучий, донька Єва 1,7 рДмитро Лавров – ведучий, донька Єва 1,7 р: Обожнював у дитинстві і досі люблю комедії Рязанова, французські комедії з Пьєром Рішаром.

Але найбільше враження на мене завжди справляли фантастичні екшени: «Політ навігатора», «Гостя з майбутнього», «Назад у Майбутнє 1-2-3», «Робокоп», «Термінатор» і т.п.

Що корисно для дитини – поки що вивчаю))) Мої фільми вона навряд захоче дивитись))) В її репертуарі – «Бременские музыканты», «Фіксики», «Маша и медведь». Все, що з піснями.


Аби задовольнити глядацькі запити молодого покоління якісним європейським кінопродуктом 27 травня в Україні одночасно в 18 містах стартує фестиваль «Чилдрен кінофест 2016». Він і був створений для того, аби батьки орієнтувались на новинки кінопродукції, які без остраху можна показувати дітям.

Самі глядачі під час переглядів стануть і членами журі: зможуть проголосувати за найкращий фільм.

Відкриється фестиваль франко-бельгійським фільмом «Хлопчик-фантом» (7+).
Історія дружби. Лео, який може ставати невидимим, поліцейський Алекс, тимчасово прикутий до інвалідного крісла, формують дует та рятують Нью-Йорк від руйнування.

Наступний фільм про дівчат, які повірили в свої сили і у 1980-х в Стокгольмі створили панк-гурт. І це в той час, коли у них не було інструментів, а всі навколо говорили, що панк-рок мертвий. Як іти до своєї мети – підказка у стрічці «Ми – найкращі!» (12+) (Швеція, Данія)

Намолодші глядачі можуть прийти на перегляд історії про комах «Міні та Моззі» (4+) (Данія). Міні потрапляє до цирку, де підставляє своїх друзів та потрапляє до лап грабіжників. Але в цирку готуються її рятувати, – друзі Міні та армія хоробрих мурашок дадуть відсіч бандитам.

Як віднайти смак життя після загибелі мами? Ніно знає і розповідає нам. «Правила життя хлопчика Ніно» (6+) (Нідерланди)

Юним глядачам, як і їх батькам, буде цікаво співпереживати дітям, які випадково опинились в льодах Арктики неподалік від Шпіцбергена. Їм доведеться боротися з негодою, рятуватися від білих ведмедів і шукати їжу. Фільм «Операція «Арктика» (10+)(Норвегія)

«Лапа» (7+) (Угорщина) – історія про тренера і його собаку-рятувальника. Разом вони подолають чимало перешкод на шляху до успіху, прихильності оточуючих і міжнародної слави. Ця надихаюча історія заснована на реальних подіях.

Хто знайомий із історією дівчинки Хайді – буде зачарований краєвидами Альп, а хто вперше познайомиться із цією історією – відкриє для себе світ переживань та відкриттів малої Хайді. Дівчинки,яка живе в горах зі своїм дідусем-пастухом. «Альпійська казка Хайдi» (8+) (Німеччина, Швейцарія)

У позаконкурсній програмі фестивалю цього разу представлять:

  • Добірку найкращих мультфільмів британської анімаційної студії Aardman;
  • Мульт-серіал «Моя країна – Україна» (5+) (режисер: Степан Коваль), виконаний в техніці пластилінової анімації. Маленькі сюжети з любов’ю та повагою розповідають про розмаїття нашої батьківщини; кожна історія – це казка, легенда або байка з конкретного місця в Україні. У 2014 році мультфільми проекту брали участь у міжнародному Берлінському кінофестивалі.

Закриється фестиваль минулорічним переможцем – фільмом «Фелiкс» (7+) (ПАР, Велика Британія). 14-річний Фелікс мріє стати саксофоністом, – йому доведеться кинути виклик матері і допомогти старому джазз-бенду свого батька організувати шкільний концерт.

Поповнюйте свій родинний список «must-see» цікавими фільмами!


Вхід на покази в усіх містах – БЕЗКОШТОВНИЙ, за попередньою РЕЄСТРАЦІЄЮ НА САЙТІ ФЕСТИВАЛЮ.

Реєстрація відкривається – 20 травня.


Також цікаво дізнатись: