Меню Закрити

Грудне вигодовування без «накладок»

Сьогодні поговоримо про унікальний девайс, який покликаний допомогти годувати грудьми, але, на жаль, більше заважає, ніж приносить користі. Отже, зустрічайте: накладки на соски…

Накладка на соски 2До пологів більшість із жінок взагалі уявлення не мають, що це і для чого, проте вже потім турботливі лікарі і медсестри щиро діляться чудовим засобом для подолання болі у сосках при годуванні.

Уже саме слово «накладки» в мене асоціюється із чимось дуже неприємним, з тим, чого хотілося б уникнути. І зараз я постараюся пояснити чому. І повірте мені, справа тут не лише у семантиці цього слова.

На жаль, накладки на соски дуже міцно увійшли до засобів «першої допомоги» породіллі у пологових будинках. Здавалося б немає нічого простіше: тобі боляче годувати – вдягни накладку, у тебе не тієї форми сосок, дитині не зручно – вдягни накладку: і все наладиться. Дуже просто і заманливо. Навіщо себе мучити? Навіщо шукати та виправляти причину? Проте, усім відомо, якщо вам боляче, і ви п’єте тільки знеболююче замість того, щоб знаходити і лікувати причину захворювання, це може призвести до дуже сумних наслідків. Подібне явище спостерігається і з накладками на соски. По-перше, не у всіх випадках вони дійсно знеболюють, інколи буває, що з накладками соски травмуються іще більше. По-друге, якщо подумати, яку найвищу мету переслідували творці цього девайсу? Щоб жінка могла годувати дитину грудьми, щоб нічого їй не заважало. Коли ми використовуємо накладки, у нас мета – якомога довше годувати грудьми, тільки не усвідомлюємо того, що цей пристрій неймовірно цьому заважає.

Що відбувається, коли дитина смокче мамину цицю через накладку? Дитинка не може прикластися до грудей правильно і використовує тип смоктання такий, як із пляшечки. Вона контактує не з маминими грудьми, а із штучним матеріалом, з якого зроблена накладка, й, до речі, соска на пляшечці також. Звичайно, їй легше потім перейти на пляшку, ніж почати смоктати мамину цицю.

Зі сторони мами: немає прямої стимуляції шкіри соска, а через «пляшечний» тип смоктання груди гірше звільняються від молока, тому його виробляється менше, ніж може бути потрібно дитині. І якщо мама не переходить на штучне вигодовування у перший місяць життя дитинки через нестачу молока, то вона робить це близько до п’ятого-шостого місяця через ту ж таки нестачу.

Але ж накладка захищає від нестерпного болю, заперечать мені турботливі лікарі. Захищає. І це простіше, ніж з’ясовувати і виправляти причини цього нестерпного болю. Яких, насправді, і не так багато. Основні з них дві: неправильне прикладання дитини до грудей і коротка вуздечка язика. І от замість того, щоб вчити прикладанню чи виправляти ситуацію з вуздечкою, ми просто знеболюємо. А проблеми як були, так і залишаються, а ще й дуже часто додається нестача ваги немовляти. Тому турботлива мама або переходить на штучне вигодовування та «не мучить дитину», або знімає накладку й вчить дитинку правильно видобувати із маминої циці потрібне молочко. У когось це виходить дуже легко, в когось складніше. Чому ж не зробити цього одразу, не переживаючи драму, а іноді й трагедію початку грудного вигодовування?

Те ж саме стосується і форми соска жінки. Дійсно, соски бувають дуже різні. Якісь з них зручніші для смоктання, деякі менш зручні. Проте новонароджена дитина цього не знає і знати не може, вона ніколи не ссала раніше. І якщо навчити її та маму допомагати один одному вже від народження, то ніякі накладки не потрібні. Тим паче, що чим більше форма соска відрізняється від накладки, тим складніше дитині буде взяти саме мамині груди пізніше.

Який же план дій, якщо після народження дитини ви відчуваєте сильний біль при годуванні немовляти, у вас з’явилися тріщини, і вам пропонують накладки на соски?

По-перше, потрібно обов’язково з’ясувати причину цього явища. Наша мета годувати якомога довше, накладки не усунуть причину, а тільки все ускладнять. Потрібно знайти людину у пологовому будинку (можливо, викликати консультанта по лактації), що покаже вам, як правильно прикладати дитину. Якщо дитина захопила грудь правильно, це зовсім інші відчуття, і накладки зовсім не потрібні. Якщо ж дитина прикладена добре, а все одно боляче, потрібно запитати в неонатолога, чи вуздечка язика в дитини нормальна? Якщо вона коротка, то заважає дитині ссати, і таким чином дуже травмуються соски. Тоді вуздечку підрізають ще у пологовому будинку, і це миттєво полегшує життя і мамі, і немовляті.

По-друге, якщо болить нестерпно, є сенс на день відлучити дитину і годувати її із альтернативних методів (чашки, ложки, шприца), але тільки не з пляшки, а тим часом груди зціджувати та лікувати рани на сосках. А потім з новими силами вчитися правильно прикладати малюка. Це заподіє менше шкоди грудному вигодовуванню, в цілому, ніж використання пляшечки і накладки. Проте, цей метод використовується тільки у крайніх випадках.

По-третє, готуючись до народження дитинки, потрібно подбати про себе і підготуватися до ГВ. Я зовсім не маю на увазі розтирати груди махровим рушником, бо на практиці це зовсім не допомагає. Потрібно заздалегідь вивчити правила прикладання новонародженого до грудей, прочитати статті, скачати відео на телефон, бо, на жаль, у пологовому будинку може і не знайтися людини, що навчить вас правильно прикладати немовля.

Бажаю вам годувати із задоволенням і без «накладок»!

В коментарях Ви можете залишати Ваші запитання про ГВ. Наш консультант Любов Плахотник відповість кожному.


Також цікаво дізнатись:

© 2018 Лелеченя.Info. Усі права захищені. Використання матеріалів порталу лише за умови посилання на «Лелеченя.Info».