З появою дитини в сім’ї варто окремо сформувати і дитячу аптечку. Звичайно, що ви не чекаєте на те, коли вона захворіє, проте підготована аптечка допоможе  Вам дуже швидко надати першу допомогу.

 1. Ножиці – коли потрібно швидко відрізати шматок бинта або лейкопластиру.
 2. Пінцет – для вилучення дрібних предметів з дитячих носів і вух, видалення скалок.
 3. Одноразові контейнери для збору аналізів.
 4. Одноразові шприци – ними зручно відпоювати немовлят (капати рідину за щічку), давати рідкі ліки, можна закапати ніс. Бажано мати шприци об’ємом 2 мл. і 5 мл. по 2 шт. Шприци використовуємо без голки!
 5. Стерильні одноразові рукавички – 2-3 пари.
 6. Стерильні бинти і серветки – потрібні різних розмірів по 1 шт. Можна використовувати для гігієни, нанесення розчинів на шкіру і при обробці ран.
 7. Вата.
 8. Лейкопластир – купуємо бактерицидний і рулонний різних розмірів. Бажано, щоб пластир був водостійким.
 9. Сольовий розчин (або звичайний фізрозчин) – для промивання і зволоження носа. До 1 року капаємо, після 1 року – зрошуємо спреєм.
 10. Судинозвужувальні краплі в ніс – для зменшення набряку слизової оболонки і кількості слизу (результат застосування – відновлюється носове дихання, зменшується набряк слухової труби). Крапати 3 – 5 днів, максимум – 7.
 11. Соплевідсмоктувач (для зовсім маленьких діток, які ще не вміють сякатись).
 12. Йод – тільки для обробки країв рани!
 13. Зеленка.
 14. Хлоргексидин – дезинфікуючий розчин для обробки ран, саден, подряпин (запитуємо в аптеці розчин, відповідний для дітей).
 15. Очні краплі (Окулохеель, Окомістин) – для очищення ока після потрапляння в нього піску, пилу…
 16. Левомеколь – (антибактеріальна мазь). Використовуємо при опіках другого ступеня після пухирців, при укусах і гнійних ранах.
 17. Пантенол – необхідний при опіках. Увага: не можна змащувати опіки рослинною олією або іншими жирами!
 18. Засоби для пероральної регідратації (Хумана Електроліт, Регідрон або ін.). Розводимо у воді згідно з інструкцією і напуваємо дитину при підвищеній температурі, отруєннях, перегрівах, проносі і блювоті.
 19. Ентеросорбенти – (Атоксил, Активоване вугілля, Ентерос-гель або ін.) – при отруєннях, алергії, кишкових інфекціях, неінфекційних діареях.
 20. Жарознижувальні і знеболюючі препарати (Парацетамол, Ібупрофен чи інші). Бажано мати як у вигляді свічок, так і сиропу.
 21. Протиалергічні засоби місцевої дії – використовуємо за показами при помірній алергії, укусах комах.
 22. Свічки з гліцерином – застосовуємо при закрепах.

Важливо: Зберігати аптечку з ліками в сухому прохолодному місці подалі від  дітей. Перевіряйте термін придатності ліків.

Увага! Після надання невідкладної допомоги дитині обов’язково зверніться до вашого лікаря !!!


Також цікаво дізнатись: