Дуже часто у своїх інтернет-консультаціях я даю посилання на той чи інший сайт із грудного вигодовування. Це допомагає мамам ще більше структурувати, увиразнити та розглянути у деталях шляхи подолання проблеми. Дійсно, своєчасно надана правильна інформація – це вже 50% відсотків успіху налагодження ГВ. І дуже багато проблем виникає просто через її відсутність.

Сьогодні я вирішила запропонувати вам 5 найзручніших і найцікавіших, на мою думку, для користування інтернет-ресурсів, які допоможуть мамам, у вирішенні їх питань, а також будуть дуже корисними для жінок, що тільки очікують на появу немовляти у плані підготовки до успішного грудного вигодовування. Дуже прошу не сприймати цей список, як рейтинговий, кожен сайт, що наводиться нижче має свою окрему концепцію, свої переваги і недоліки, і буде корисніший у тій чи іншій ситуації та зручніший для тієї чи іншої мами.

Номер один у моєму списку – сайт Центру підтримки грудного вигодовування «Молочні ріки». Тут зібрана корисна і правильна інформація для матусь, починаючи післяпологовим періодом і закінчуючи відлученням від грудей. Є усе, що потрібно, і головне це все подано у зрозумілій, доступній формі. По-друге, що дуже класно, там розміщено багато реальних, надихаючих історій подолання труднощів при годуванні грудьми. По-третє, там є діючий і дуже зручний форум, де на ваше запитання з приводу ГВ обов’язково відповість консультант з лактації. А іноді дуже корисно буває просто його погортати і одразу знаходяться відповіді на ті питання, що виникають.

Номер два. Сайт «Грудное вскармливание». Дуууууже структурований ресурс. Якщо вам потрібно щось швидко знайти з приводу ГВ – вам сюди. Інформація подається стисло й чітко з приводу конкретної теми. Також великий плюс, що там опубліковано багато правових документів з грудного вигодовування: документи ВОЗ, ЮНІСЕФ, накази МОЗ України. Також наводиться великий перелік літератури для мам по догляду за немовлям та щодо ГВ.

Номер три. Сайт харківського консультанта з грудного вигодовування Ольги Шипенко «Кормим грудью своих малышей». Чим він мені подобається? На цьому сайті розміщений калькулятор харчування дитини. За спеціальною програмою можна вирахувати, чи достатньо дитинка отримує маминого молока. Також майже до кожної статті там іде відео-ілюстрація, що є дуже зручно.

Номер чотири. Сайт «Подсказки для кормящих мам» консультанта з лактації Вікторії Нестерової. Якщо виникає питання з прикладанням дитини до грудей – то без нього не обійтись. На цьому сайті детально, крок за кроком пояснюється і ілюструється, як це робити правильно. Також на цьому ресурсі представлена добірка статей канадського лікаря, одного з провідних фахівців із ГВ Джека Ньюмена.

Номер п’ять. І останній сайт, який я хочу порадити – це «Новый уровень. Повышение квалификации консультантов по ГВ». І хоча це сайт саме для консультантів із лактації, там розміщено й статті для матусь. Їх не так багато, та, на мою думку, вони дуже цікаві. Кожна з них розкриває, на перший погляд незначні нюанси грудного вигодовування, які потім дуже полегшують життя мамі та дитині.

Отакі інтернет-помічники у мене. Буду дуже рада, якщо вони стануть у нагоді і вам.

Не забувайте, що й на цьому майданчику – Порталі родинних порад Лелеченя.Info – ми маємо можливість активно спілкуватись та ділитись своїм досвідом ГВ.

Годуйте із задоволенням!!!


В коментарях Ви можете залишати Ваші запитання про ГВ. Наш консультант Любов Плахотник відповість кожному.


Також цікаво дізнатись: